Loading..

Lütfen Bekleyiniz...

  • Giriş Yap
    E-Posta Adresi
    E-Posta Adresi Tekrar
  • Kayıt Ol
Karasu-Köstence Ro-Ro Taşımacılığı Geçiş Belgesi İşlemleri/04.04.2020

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından "Karasu-Köstence Ro-Ro Taşımacılığı Geçiş Belgesi İşlemleri" konulu bir duyuru yapılmıştır. Duyuruya ilişkin diğer bilgilere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. Bilgilerinize sunulur.

Yapılan duyuruda Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne iletilen yazı doğrultusunda 2 Nisan 2020 tarihi itibarıyla Sakarya-Karasu Limanı ile Romanya-Köstence Limanı arasında başlatılacak olan Ro-Ro hattını kullanacak taşıtlara geçiş belgesi tahsis edilip edilmeyeceği ve belge tahsis edilmesi durumunda izlenecek güzergahlar hakkında T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın değerlendirmelerine ihtiyaç duyulduğu belirtilmiştir.

Bu doğrultuda Sakarya-Karasu Limanı'ndan Romanya varışlı Ro-Ro hattını kullanmak üzere Romanya'ya ve Romanya'dan transit geçerek taşıma yapacak taşıtlara Geçiş Belgesi Dağıtım Esasları Yönergesi'nin Ek-2 dokümanının "İzlenecek Güzergahlar" bölümünde yer alan Pendik/Haydarpaşa/Ambarlı çıkışlı ve Romanya varışlı Ro-Ro güzergahları doğrultusunda geçiş belgesi tahsis edilmesinin uygun görüldüğü bildirilmiştir.