Loading..

Lütfen Bekleyiniz...

  • Giriş Yap
    E-Posta Adresi
    E-Posta Adresi Tekrar
  • Kayıt Ol
Koronavirüs Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ilave Tedbirler/13.04.2020

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından "Koronavirüs Tedbirleri (Geçici/Süreli Düzenleme)" konulu bir duyuru yapılmıştır. Bilgilendirmede asgari kapasite kaybına ilişkin 630 günlük süre hesabının 1 Mart 2020 tarihinden başlamak üzere durdurulacağı ve sigorta şartı nedeniyle yetki belgesi eki taşıt belgesinden taşıt düşüm işleminin de durdurulacağı bildirilmiştir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından "Koronavirüs Tedbirleri (Geçici/Süreli Düzenleme)" konulu bir duyuru yapılmıştır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı COVID-19 salgınının yayılımının önlenmesi ve vatandaşlara etkisinin en aza indirilmesi teminen 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu ve Karayolu Taşıma Yönetmeliği (KTY) çerçevesinde düzenlenen yetki belgelerine ilişkin yeni bir bilgilendirme yapmıştır.

Bilgilendirmede asgari kapasite kaybına ilişkin 630 günlük süre hesabının 1 Mart 2020 tarihinden başlamak üzere durdurulacağı belirtilmiş olup sigorta şartı nedeniyle yetki belgesi eki taşıt belgesinden taşıt düşüm işleminin de durdurulacağı bildirilmiştir.

Bilgilerinize saygılarımızla duyurulur.