Loading..

Lütfen Bekleyiniz...

  • Giriş Yap
    E-Posta Adresi
    E-Posta Adresi Tekrar
  • Kayıt Ol
Yunananistan'dan Sınır Geçişlerine Kısıtlama-2/07.08.2020

Yunanistan Kefil Kuruluşu (OFAE) tarafından; COVID-19 durumunun kontrolden çıkması nedeniyle Yunanistan yetkili makamlarının birçok kısıtlayıcı önlem getirdiği belirtilmiştir. Haberin devamına detaylardan ulaşılabilmektedir.

Yunanistan Kefil Kuruluşu (OFAE) tarafından;  COVID-19 durumunun kontrolden çıkması nedeniyle Yunan hükümetinin birçok kısıtlayıcı önlem getirdiği belirtilmiştir.

Buna göre; 

-Uluslararası yolcu taşımacılığında, Yunanistan'da yolcuların kara yoluyla girişine sadece Yunan-Bulgar Sınır Promahonas-Kulata'dan izin verileceği,

-Diğer tüm kara sınırlarndan, yalnızca Yunanitan’a girmek için istisnai nedenleri olan yolculara izin verileceği, (daimi ikamet edenler, aile üyeleri, çalışma nedenleri, öğrenciler, tıbbi nedenler vb.).

-Uluslararası Eşya taşımacılığı için kara yoluyla girişe aşağıdaki sınır kapılarından izin verileceği:

1. Kakavia (GR-ALB)

2. Krystallopigi (GR-ALB)

3. Evzoni (GR-MD)

4. Promachona (GR-BUL)

5. Ormenio (GR-BUL)

6. Nymfaia (GR-BUL)

7. Kipi (GR-TUR)

Buna ek olarak, 7 Ağustos 2020 (bugün) 23: 00'da ve bir sonraki duyuruya kadar Yunanistan'a karayoluyla girişe 23:00 - 07:00 arasında izin verilmeyeceği ve alınan önlemin bir sonraki duyuruya kadar hafta boyunca tüm günler için geçerli olacağı bildirilmiştir.

Not: OFAE şu anda en azından bozulabilir ve ADR malları için muafiyet elde etmek için çalışmaktadır.

 Aynı zamanda, Yunanistan'a giren herkes için (kamyon şoförleri dahil) elektronik Yolcu Konum Belirleyici Formu (PLF) ve QR kodu gerekliliği zorunludur.

Detaylı bilgilere buradan ulaşılabilir https://travel.gov.gr/#/