Loading..

Lütfen Bekleyiniz...

  • Giriş Yap
    E-Posta Adresi
    E-Posta Adresi Tekrar
  • Kayıt Ol
26 Kasım tarihi, Dünya Sürdürülebilir Taşımacılık Günü oldu!/18.05.2023

Birliğimizin girişimleri ile Türkiye tarafından Birleşmiş Milletler nezdinde gündeme getirilen 26 Kasım gününün "Birleşmiş Milletler Dünya Sürdürülebilir Taşımacılık Günü" ilan edilmesi talebi BM New York Genel Kurulunda görüşülerek kabul edildi. Bu yıldan itibaren her yıl 26 Kasım'da Birleşmiş Milletler Dünya Sürdürülebilir Taşımacılık Günü olarak kutlanacak. Birleşmiş Milletler Dünya Sürdürülebilir Taşımacılık Gününün pandemi, savaş ve yaşanan doğal afetlerde büyük bir özveriyle çalışan sektörümüze hayırlı olmasını diliyoruz.

Birliğimizin girişimleri ile Türkiye tarafından Birleşmiş Milletler nezdinde gündeme getirilen 26 Kasım gününün "Birleşmiş Milletler Dünya Sürdürülebilir Taşımacılık Günü" ilan edilmesi talebi BM New York Genel Kurulunda görüşülerek kabul edildi.

Birliğimiz, uluslararası ticaretin tüm yükünü taşıyan taşımacılık ve lojistik sektörü ile başta profesyonel sürücüler olmak üzere  bu sektörde emek harcayan her kesimin takdir görmesi ve bilinirliğinin artırılması adına  ilgili merciler nezdinde girişimde bulunmuştu.

Bu kapsamda anılan BM Genel Kurulu’nda 26 Kasım tarihi Birleşmiş Milletler Dünya Sürdürülebilir Taşımacılık Günü olarak ilan edildi.

Bu yıldan itibaren her yıl 26 Kasım'da Birleşmiş Milletler Dünya Sürdürülebilir Taşımacılık Günü olarak kutlanacak. 

Birleşmiş Milletler Dünya Sürdürülebilir Taşımacılık Gününün pandemi, savaş ve yaşanan doğal afetlerde büyük bir özveriyle çalışan sektörümüze hayırlı olmasını diliyoruz.