Loading..

Lütfen Bekleyiniz...

  • Giriş Yap
    E-Posta Adresi
    E-Posta Adresi Tekrar
  • Kayıt Ol
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Taşıma İşleri Organizatörlüğü Yetki Belgesi Ücretlerinde İndirim Yapılacağını Açıkladı/31.12.2021

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan 31.12.2021 tarihli açıklamada, Lojistik sektörü için ana belgelerden biri olan Taşıma İşleri Organizatörlüğü Yetki Belgesinin alımının kolaylaştırılmasının ülkemiz ihracatının gelişimi konusunda önemli bir adım olduğu belirterek, Taşıma İşleri Organizatörlüğü yetki belgesi ücretlerinde indirim yapılacağını açıklanmıştır. Sektörümüze hayırlı olmasını diliyoruz.

Bakanlık tarafından; "Ülkemizde taşımacılık sektöründeki operasyonlar bu süreç zarfında ciddi bir ivme kazanmış, özellikle yurtdışı ihracatımızdaki artış, karayolu taşımacıları başta olmak üzere lojistik sektöründe önemli bir büyümeye yol açmıştır.

Sektördeki büyümenin ortaya çıkardığı ihtiyaçların giderilebilmesi, prosedürlerin kolaylaştırılması, birçok taşıma modunun bir arada kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla hazırlanan “Taşıma İşleri Organizatörlüğü Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı” 30 Aralık 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Bu düzenleme ile 30 Aralık 2021 tarihinden itibaren 60 gün süre ile (27 Şubat 2022 tarihine kadar) Taşıma İşleri Organizatörlüğü Yetki Belgesi ücretlerinde ciddi indirim oranları uygulanacaktır." şeklinde açıklama yapılmıştır.

Anılan yönetmelik değişikliğine https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/12/20211230-29.htm adresinden ulaşılabilmektedir.